Kilenc tagállam fogott össze a vétójog ellen, kitiltanák a közösségi médiáról a gyermekeket, legalább 58 ember vesztette életét Indiában - összegyűjtöttük Önnek a legfontosabb adásokat a Hit Rádió mai műsorából, és kiválogattuk a legérdekesebb beszélgetéseket és híreket a Hit Rádió tegnapi tartalmai közül!
Ma a Hit Rádióban 🎙️
🟡 Indítsa a napot a Happy Day legfrissebb adásával!
🔵 Világnézet 10:00-tól
Műsorvezető: Fekete Rita
🔴 A Háttérben 18:00-tól
Műsorvezető: Fekete Rita
Elhangzott a Hit Rádióban 🎙️
Könnygázzal a diákok ellen? - Kohán Mátyás vs. Juhász Bence
Juhász Bence filozófus és Kohán Mátyás, a Mandiner újságírója voltak Jakab Balázs műsorvezető vendégei a Hit Rádióban. Hírelemző műsorunkban beszélgettünk a Karmelitánál lezajló tüntetésről, a státusztörvényről és a tanári fizetésekről is.
Tényleg a demokrácia megmentője Elon Musk?
Elon Musk neve a Twitter felvásárlása előtt sem volt idegen a nagyközönség számára, de a közösségi oldal felvásárlása után még inkább a figyelem középpontjába került. Musk-nak rengeteg olyan megnyilvánulása volt, amely miatt közel sem átlagos multimilliárdos arculatát festi: átalakította a Twitter belső és külső szerkezetét, visszaállított rengeteg fiókot. Sokszor jelenik meg Musk a szólásszabadság úttörőjeként, ugyanakkor nem teljesen tiszta, hogy Elon Musk csak marketing fogásként vagy tényleges meggyőződéséből védi a free speech intézményét. Elon Musk személyéről, a Twitter jövőjéről és a szólásszabadság aspektusairól beszélgettünk Jeszenszky Zsolt Politikai Hobbistával, újságíróval és Gáspár Kristóffal a Paradigma Intézet elemzőjével a Hit Rádió stúdiójában.
Lássuk azt is, amit nézünk - Szekeres Katalin, Szabados Márk
Szekeres Kata és Szabados Márk volt a vendégünk, akikkel a filmkultúráról beszéltünk. Arról, hogy hogyan változtatta ez meg a világnézetünket, gondolkozásmódunkat és milyen befolyással lehet a most felnővő fiatal generációra ez a megalkotott univerzum, amit mozifilmeknek nevezünk.
A hitradio.hu hírei 🌎
Jeruzsálemből származó olajjal kenték fel III. Károlyt
Szombaton koronázták meg III. Károly királyt a Westminster apátságban, ahol egy ősi hagyományokra épülő szertartás keretében helyezték a gyémántokkal ékesített Szent Eduárd koronát II. Erzsébet királyné fiának fejére.