"Keresztény hit kifejezése" miatt cimkézi Chaucer műveit egy angliai egyetem
Az angliai Nottinghami Egyetem „ figyelmeztető jelzést” adott ki a középkori irodalmat hallgató diákok részére, részben a szövegekben szereplő keresztény témák miatt - írja a Christian News Network.
A brit egyetem figyelmeztette a diákokat, hogy a „Chaucer és kortársai” című kurzus „erőszakkal, mentális betegségekkel és a keresztény hit kifejezésével kapcsolatos témákat” tartalmaz.
Geoffrey Chaucer, akit leginkább a Canterburyi mesék című művéről ismernek, egy 14. századi angol író és költő volt, akinek az angol irodalomra gyakorolt hatása William Shakespeare-rel vetekszik. A keresztény Chaucert egyesek „az angol költészet atyjaként” emlegetik, és állítólag hatással volt C. S. Lewisra és J. R. R. Tolkienre is.
A keresztény témák miatt Chaucer műveire ragasztott figyelmeztető címke a kereszténység egészét célozza, és kérdésként veti fel, hogy a modern egyetemek tulajdonképpen mit tartanak veszélyesnek.
Frank Furedi, a Kenti Egyetem professzora szerint a Chaucerre vonatkozó figyelmeztető jelzés feltüntetése furcsa jelenség.
„Chaucer hallgatóit figyelmeztetni a hit keresztény megnyilvánulásaival kapcsolatban furcsa”
– jelentette ki Furedi.
„A probléma nem ... a Chaucert olvasó diákokkal van, hanem a címkézéssel és a tudatlan akadémikusokkal”.
Ahogyan a Christian News Network írja, ha keresztény témákat "veszélyesnek" kellene minősíteni, akkor az irodalmi világ számtalan meghatározó személyiségére kellene címkéket ragasztani, köztük T. S. Eliotra, John Donne-ra és Fjodor Dosztojevszkijre, hogy ha csak a felszínt kapargatjuk.
Az erőszak és a mentális zavarok és a kereszténység együttes csoportosítása, akár finom, akár egyenesen alattomos, pszichológiai keretet húz a három terület köré, mintha lenne valamilyen közös alapjuk. Ez a jelenség a keresztény véleménynyilvánítás cenzúrázásához lopakodva közelít, ami aggodalomra adhat okot a keresztények és mindazok körében, akiknek fontosak az alapvető emberi jogok – írja a Christian News Network.
(CN)