A válaszadók több mint fele, 52 százalékuk, a millenniumi generáció tagjai közül pedig 57 százalékuk azt mondja, hogy imádkozni fognak, mielőtt leadják szavazatukat. A többség, 58 százalékuk úgy véli, hogy a vallás valamilyen szinten szerepet fog játszani abban, hogy kit támogatnak az elnökválasztáson, míg 21 százalékuk ezt alapvető tényezőnek tartja. Háromnegyedük szerint a vallás segít leküzdeni a választási időszak alatti stresszt is.
A válaszadók 84 százaléka szerint a vallás megosztottságot okozott az országban, és 20 százalékuk állítja, hogy családon belül is konfliktusokat eredményezett. A Z generáció tagjainak 36 százaléka, míg a millenniumiak közel harmada ugyanígy vélekedik. A válaszadók egyharmada, a Z generáció 46 százaléka szerint az elmúlt évben tanúi voltak vallási megkülönböztetésnek a közösségükben.
A válaszadók szerint a vallás befolyásolja politikai nézeteiket (34 százalékuk), globális kérdésekkel kapcsolatos gondolkodásukat (27 százalékuk), valamint jótékonysági tevékenységeiket (27 százalékuk).
A válaszadók fele azonban úgy gondolja, hogy a vallás inkább negatívan hat a politikára, ugyanakkor pozitív szerepet játszik a jótékonyságban (85 százalékuk), az egészségügyben (70 százalékuk), a művészetekben és szórakoztatásban (67 százalékuk), az oktatásban (66 százalékuk) és a globális kérdésekben (62 százalékuk).
(RNS)