"Úrvacsora a müezzin árnyékában" - Jordániában járt a Hit Gyülekezete missziós csapata
A Hit Rádióban Kiss Péter, a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálatának igazgatóhelyettese, valamint Szobota István, a HISZ önkéntes munkatársa beszélt a jordániai és szíriai keresztény közösségek támogatásáról, az üldözött keresztények helyzetéről.
A beszélgetés során vendégeink beszámoltak arról, hogy a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata évek óta szervez missziós adományutakat a világ válság sújtotta területeire. Kiss Péter elmondta, hogy az orosz-ukrán háború kirobbanása óta számos segélyszállítmányt juttattak el Kárpátaljára, és a háborús övezetekbe is. A munka azonban nem állt meg Európán belül: a törökországi földrengés után a szolgálat elérte Szíriát és Jordániát is.
A jordániai keresztények erős hite, bátorsága nagy hatással volt a missziós csapat tagjaira:
„Mi szolgálni mentünk, azért, hogy mi szolgáljunk, de valahogy ez a jordániai út, ez szolgált mi felénk.”
–mondta Kiss Péter.
Szobota István hangsúlyozta, hogy a helyi keresztény közösségek számára a Biblia nem elmélet, hanem a valóság: mindennapi életüket a Szentírás alapelvei határozzák meg.
”Teljesen új szintre emelkedik a Krisztus testéről, mint globális szervezetről az emberben a látás.”
– hangsúlyozta Szobota István.
Kiss Péter beszámolt arról is, hogy a Hit Gyülekezete adományozóinak elkötelezettségén még a helyi keresztény vezetők is ledöbbentek. Egy jordániai keresztény korábbi látogatása révén azt mondta, hogy ő már több helyen is járt már a világban,
"de valami, amit itt kapott tőlünk a gyülekezettől, a gyülekezet pásztoraitól, önkénteseitől, átlag keresztényektől, azt ő szinte nem is tudta még feldolgozni."
Kiss Péter szerint a Hit Gyülekezete tagjai "tényleg megértették azt az igét a Korinthusi levélben", hogy ha egy tag szenved, akkor vele együtt szenved a többi is.
„Valahogy egy olyan adakozási kedv jött az emberekre, és annyira át tudták élni a sorsot, sorsközösséget tudtak vállalni a magyar hívők a Szíriában élő hívőkkel, hogy ez engem nagyon megindított.”
– fejtette ki.
A helyi szolgálatok során különösen meghatározó élmény volt számukra az úrvacsorai közösség egy jordániai gyülekezetben, ahol a keresztények egy túlnyomórészt muszlim környezetben gyakorolják hitüket.
„Úrvacsora a müezzin árnyékában.”
– fogalmazott frappánsan Szobota István.
Ennek ellenére mindketten egyetértettek abban, hogy a Szent Szellem egyértelműen jelen van, és támogatja a gyülekezetet.
„Ahogyan vettük az úrvacsorát, szóltak a dicséretek, és folyt a prédikáció, szinte vágni lehetett a Szent Szellem jelenlétét"
– emlékezett vissza Kiss Péter.