Ugrás a tartalomra

Ukrajna: Van értelme a tárgyalásnak? - Ruszin-Szendi Romulusz

A Világnézet legfrissebb adásában Ruszin-Szendi Romulusszal beszélgettünk.

A Hit Rádió Világnézet című műsorának legfrissebb adásában Ruszin-Szendi Romulusz a Honvéd Vezérkar korábbi főnöke volt a vendégünk, akivel az ukrán háborúról beszélgetünk.

Az orosz-ukrán háború jelenlegi helyzete

Ruszin-Szendi Romulusz szerint az orosz előrenyomulás lassú, de folyamatos, és az ukránok nem tudnak jelentős ellentámadást indítani a jelenlegi feltételek mellett.

"Az ukránok továbbra is jól csinálják, hogy ők nem nagyon kezdeményeznek."

- emelte ki Ruszin-Szendi Romulusz.

Civil áldozatok és erkölcsi felelősség

Ruszin-Szendi Romulusz hangsúlyozta, hogy a civil áldozatok száma nőtt, és a háború során elkövetett hibák és szándékos támadások is súlyos erkölcsi kérdéseket vetnek fel.

"Vannak nemzetközileg elfogadott jogi normák, vannak nemzetközileg elfogadott erkölcsi szabályok a hadviselésben is, de főleg a nem hagyományos hadviselésnek az a lényege, hogy ezeket felrúgják."

- mondta Ruszin-Szendi Romulusz.

Az ukrán társadalom és béketárgyalások

Ruszin-Szendi Romulusz kifejtette, hogy az ukrán társadalom egyre nagyobb része hajlik a béketárgyalásokra, és ez a társadalmi nyomás komoly szerepet játszhat a háború lezárásában.

"Most már le kéne ülni az oroszokkal tárgyalni, hogy hogyan legyen."

- hangsúlyozta szakértőnk.

Nemzetközi diplomácia és a nagyhatalmak szerepe

Ruszin-Szendi szerint a nagyhatalmak, különösen az Egyesült Államok és Kína, kulcsszerepet játszhatnak a béketárgyalások előmozdításában és a konfliktus megoldásában.

"Ehhez kellene felnőni a politikai elitnek, a világnak ezen a pontján, vagy ezen a térségében, amit említettem, hogyha valóban nem akarják, hogy ott még több ember halljon meg.  A kérdés az, hogy ez nekik számít-e."

- fejtette ki véleményét.

Legfrissebb