Donald Trump amerikai elnök csütörtökön bejelentette, hogy a szövetségi kormányon belüli „keresztényellenes elfogultság felszámolására” munkacsoportot hoz létre az Igazságügyi Minisztérium vezetésével.
Trump a 73. Nemzeti Imareggeli után, egy zártkörű eseményen tette a bejelentést, ahol másodszor is beszédet mondott aznap reggel.
A munkacsoport élére Pam Bondi igazságügyi minisztert nevezte ki, aki azonnal leállítja „a keresztények célzott támadását és hátrányos megkülönböztetését” a szövetségi szerveknél, köztük az Igazságügyi Minisztériumnál, az adóhivatalnál (IRS) és az FBI-nál – mondta Trump.
Bondi feladata lesz továbbá, hogy teljes szigorral fellépjen a keresztényellenes erőszak és rongálás ellen, valamint minden eszközzel megvédje a hívők jogait az Egyesült Államokban.
Ralph Reed, a Faith & Freedom Coalition elnöke közleményében azt mondta:
„A Biden-kormány Igazságügyi Hivatala eljárással fenyegette a szülőket, a miért részt vettek a tankerületi üléseken, az FBI pedig potenciális belső fenyegetésként kezelte a hithű keresztényeket, ezért minden eddiginél fontosabb, hogy a vallási alapon történő megkülönböztetést szövetségi szinten felszámoljuk.”
„A Faith & Freedom Coalition 3 millió tagja és támogatója határozottan kiáll Trump elnök mellett a vallásszabadság és a keresztény amerikaiak jogainak védelmében”
– tette hozzá.
Trump csütörtök reggel a törvényhozók előtt is felszólalt a Nemzeti Imareggelin, ahol a hit szerepét hangsúlyozta.
„Amerika kezdettől fogva hívő emberek által alapított nemzet, amelyet az ima ereje erősített meg, és amelyet négy egyszerű, de gyönyörű szó egyesít:
'In God We Trust' (Istenben bízunk)
– mondta.
Hozzátette, hogy szerinte az emberek „nem lehetnek boldogok vallás nélkül, hit nélkül.
„Hozzuk vissza a hitet! Hozzuk vissza Istent az életünkbe”
– mondta.
Trump bejelentette azt is, hogy létrehozza a Fehér Ház Hit Hivatalát, amelyet Paula White tiszteletes, korábbi hitügyi tanácsadó fog vezetni.
Hivatalának első hetében Trump 23 abortuszellenes aktivistát rászesített elnöki kegyelemben, köztük a 75 éves Paulette Harlow-t is, aki azért került börtönbe, mert "békésen imádkozott" egy abortuszintézmény előtt. Trump csütörtökön azt mondta, hogy Harlow példa volt arra, hogy az Igazságügyi Hivatalt (DOJ) fegyverként használták a keresztények ellen az előző kormányzatban.
Trump csütörtökön reggeli beszédében kijelentette, hogy a törvényt nem lett volna szabad arra használni, hogy Harlow ellen vádat emeljenek.