Egy atlantai megagyülekezet lelkésze azt állította, hogy a kannabisz termesztése a gyülekezeti ingatlanon sikeres kisegítő eszköz lenne.
"A "Birth Missionary Baptist Church" a legnagyobb földtulajdonnal rendelkező fekete egyház Amerikában"
- mondta Jamal Bryant, a Birth Missionary Baptist Church lelkésze nemrég a "The Cool Soror Podcast" műsorvezetőjének, Rashan Alinak.
"Az álláspontom a diakónusaim felé az, hogy "miért nem termesztünk kannabiszt?""
-vetette fel.
Bryan hangsúlyozta, hogy az erőfeszítés nem csak fekete férfiakat hozna a gyülekezetbe, hanem lehetőséget adna nekik arra is, hogy megtanulják a fenntartható gazdálkodás fogalmait.
"Képes leszek fekete férfiakat bevonni. Képesek rá, hogy legálisan tegyék ezt és megtanítom őket a gazdálkodásra"
- magyarázta a megagyülekezet vezetője.
Bryant javaslata ellenére a marihuána jelenleg illegális Georgiában.
"Georgia törvénye sokkal korlátozottabb, mint néhány más állam orvosi marihuánára vonatkozó törvénye. Például nem legalizálja a marihuána levél formájában történő értékesítését vagy birtoklását, és nem engedélyezi az alacsony THC-értékű olajjal átitatott élelmiszerek előállítását vagy értékesítését, illetve az alacsony THC-értékű olaj gőz útján történő fogyasztását"
- áll Georgia egészségügyi minisztériumának közleményében.
"Nem hatalmazza fel az orvosokat arra, hogy orvosi felhasználásra marihuánát írjanak fel. Kizárólag arra szolgál, hogy megvédje a minősített személyeket a büntetőjogi felelősségre vonástól az alacsony-THC-értékű olaj gyógyászati célú birtoklása miatt"
-húzták alá.
Az elmúlt években a keresztények körében egyre nagyobb vita alakult ki a kannabisz használatával kapcsolatban.
A Pew Research szerint a protestánsok 53 százaléka, a katolikusok további 53 százaléka támogatja a marihuána legalizálását "orvosi és rekreációs célokra".
Eközben a Lifeway Research felmérése szerint az amerikai lelkészek 76 százaléka ellenzi a marihuána használatát és legalizálását, míg 18 százalékuk szerint legalizálni kellene.