Ugrás a tartalomra

Szembenézni a halálos diagnózissal - Bíró Dorottya

Kiderül, milyen folyamatok zajlanak le az emberben, amikor szembe kell néznie egy halálos diagnózissal, és hogyan tudunk valódi támaszt nyújtani neki, hogy földi életének utolsó napjai méltóságban teljenek.

Mit mondhatunk annak, aki megtudta, hogy földi pályfutása hamarosan véget ér? Milyen folyamatok zajlanak le azokban az emberekben, akiknek szembe kell nézniük a halálos diagnózissal? A Hit Rádió legújabb adásában Bíró Dorottya pszichológus doktorandusz beszélt a halálos diagnózis pszichológiai vonatkozásairól.

💡
A beszélgetés hamarosan a YouTube csatornánkon is megjelenik, de előfizetőink számára A CIKK ALJÁN már premier előtt is megtekinthető a teljes adás.

Szakemberünk elmondása szerint diagnózis utáni időszakot több részből áll, és gyakran tagadással kezdődik, amit düh, alkudozás, depresszió, majd az elfogadás követ.

„Ez a legmélyebb pont. Egy elképesztő reménytelenség, egy hangulati krízis tulajdonképpen.”

– részletezte a depressziós fázis jelemzőit pszichológusunk.

De mi történik akkor, ha nem a beteg omlik össze, hanem a család, a barát, vagy az ápoló?

„Volt olyan betegem, aki sokkal előbb érkezett meg az elfogadás stádiumába, mint a szülők.”

– mondta el szakemberünk, hangsúlyozva, hogy gyakran a beteg az, aki erőt ad másoknak.

Szóba került a méltóság, a spirituális kapaszkodók, az orvos-beteg kommunikáció, és az, hogyan nyújthatunk igazi segítséget és támaszt azoknak, akik földi életük utolsó napjait élik.


Ez a tartalom az előfizetők számára elérhető.

Regisztráció

Miért kell előfizetés egyes műsorokhoz?

Már van regisztrációja? Bejelentkezés

Legfrissebb