Skócia: a keresztények többsége tapasztalt már előítéleteket hite miatt


A Skóciában élő keresztények több mint kétharmada számolt be arról, hogy tapasztalt már valamilyen előítéletet a hite miatt - derül ki egy brit keresztény agytröszt friss felméréséből.

A Logos Scotland 1077 keresztény és nem keresztény válaszadó körében végzett felmérést január és április között.

Arra a kérdésre, hogy "tapasztaltak-e már előítéleteket", a válaszadók közel 70 százaléka értett egyett, míg mintegy 5 százalékuk "határozottan nem ért egyet".

Ennek ellenére a legtöbb keresztény azt is elmondta, hogy „nyíltan tud beszélni arról, hogy keresztény”, mind magán, mind nyilvános környezetben, például munkahelyen, iskolában vagy a környezetében.

Shona Haslam, a Logos Scotland ügyvezetője elmondta, hogy az eredmények nem lepik meg, de jó dolog, hogy összegyűjtötték az adatokat.

"Leginkább az lepett meg minket, hogy milyen magabiztosak a keresztények, amikor a hitükről beszélnek, különösen magánéletben, de nyilvános környezetben is"

– mondta Haslam.

Haslam úgy véli, hogy a skót kormánynak foglalkoznia kell az eredményekkel, és „át kell gondolnia, hogyan viszonyul a keresztényekhez”.

"A keresztények, és a nem keresztények egyaránt úgy érezték, hogy a skót kormány nem érti az aggodalmaikat, ami nagy probléma Skóciában. Reméljük, hogy hamarosan találkozhatunk az első miniszterrel, hogy megvitassuk ezt”

– tette hozzá.

A felmérés idején a Skót Nemzeti Párt tagja és Skócia első miniszter-helyettese, Kate Forbes, sok kritikát kapott evangéliumi keresztény hite és az azonos neműek házasságával szembeni ellenállása miatt, különösen a Skót Zöld Párt részéről. Forbes, aki a Skóciai Szabad Egyház tagja, májusban szűk többséggel lett az új első miniszter-helyettes.

John Swinney, Skócia első minisztere, megvédte Forbes kinevezését, mondván, hogy egy olyan nemzetet akar létrehozni, amely minden ember számára befogadó, hitbéli meggyőződéstől függetlenül.

"Amikor azt mondom, hogy mindenki első minisztere szeretnék lenni Skóciában, ezt nagyon komolyan gondolom."

– mondta Swinney, a The Guardian májusi cikke szerint.

"Egy modern, dinamikus és sokszínű Skóciát akarok vezetni, egy olyan helyet, ahol mindenki otthon érzi magát, békében él, és ahol mindenki helye a társadalomban védett az én vezetésemmel."

– tette hozzá.

Egy friss jelentés szerint Skócia lakosságának enyhe többsége nem vallja magát vallásosnak, míg körülbelül ötödük a Skót Egyházhoz tartozik, és körülbelül 18 százalékuk más keresztény felekezetekhez tartozik a Skót Nemzeti Nyilvántartás adatai szerint.

(CP)