Ugrás a tartalomra

Pénzügyi túlélőkalaúz szülőknek - Kertészné Pesti Dóra

Magyarországon számos támogatás áll a családok rendelkezésére – de hogyan lehet ezeket tudatosan kihasználni, anélkül hogy eladósodnánk?

Milyen támogatások és stratégiák segíthetnek ma egy kisgyermekes családnak az anyagi biztonság megteremtésében? Kertészné Pesti Dóra független pénzügyi tanácsadó a legújabb támogatási formákról, a csok+ konstrukcióról, a babaváró hitelről és a tudatos családi költségvetés alapelveiről beszélt a Hit Rádió adásában.

A csok+ program legnagyobb újdonsága, hogy kizárólag gyermeket vállaló családok vehetik igénybe – és akár 50 millió forint támogatott hitelt is kaphatnak, ha több gyermeket vállalnak. A hitel kamata fix 3%, és minden megszületett gyermek után 10 millió forint tőketartozást is elenged az állam.

„Sokan nem tudják, de a babavárót és a csok+ támogatást kombinálni is lehet, így az albérletnél kedvezőbb törlesztővel saját otthonhoz juthat egy fiatal család.”

– fejtette ki szakértőnk.

A pénzügyi tudatosság szerinte kulcskérdés:

„Érdemes évről évre felülvizsgálni a folyószámlákat, biztosításokat, és vezetni a családi költségvetést – már ezzel is tízezreket lehet spórolni.”

– hangsúlyozta.

"A statisztika szerint tavaly egy átlag magyar ember 5 ezer forintért bankolt havonta. Az gyakorlatilag évi 60 ezer forint."

– emelte ki.

Sokan azonban már az első ingatlanvásárláskor nagy házra, lakásra vágynak, és ehhez több támogatott konstrukciót egyszerre igénybe vesznek – például babavárót, CSOK Pluszt, munkáshitelt. Szakértőnk felhívta a figyelmet arra, hogy ez komoly pénzügyi veszélyeket rejt magában, főleg ha nincs elegendő saját önerő vagy megtakarítás.

„Rögtön egy nagy ingatlanba szeretne költözni a fiatal pár... de ha minden önerő munkáshitelből, babaváróból, csokk pluszból van, akkor az nagyon veszélyes.”

A beszélgetés során szó esett a falusi csok lehetőségeiről, az örökbefogadásra vonatkozó támogatásokról, a felújítási hitel szabályairól, a vésztartalék szerepéről és arról is, hogyan használhatjuk ki a nyugdíj- és egészségpénztárak adókedvezményeit.


Ez a tartalom az előfizetők számára elérhető.

Regisztráció

Miért kell előfizetés egyes műsorokhoz?

Már van regisztrációja? Bejelentkezés

Legfrissebb