Ugrás a tartalomra

Pakisztáni tévésorozat hívja fel a figyelmet az istenkáromlási törvények veszélyeire

Egy pakisztáni drámasorozat merész lépést tett azzal, hogy az ország vitatott istenkáromlási törvényeiről szóló történetet mutatott be. A keresztény közösség és emberi jogi aktivisták üdvözlik a kezdeményezést, amely reményeik szerint elindíthatja a társadalmi párbeszédet.

A 'Tan Man Neel o Neel' című pakisztáni televíziós sorozat középpontjába a vallási intolerancia egyik legégetőbb problémáját, az istenkáromlási törvényekkel való visszaélést állította. Az országban, ahol

az ilyen vádak gyakran vezetnek igazságtalanságokhoz, erőszakhoz és lincselésekhez,

a sorozat készítői és szereplői komoly kockázatot vállaltak azzal, hogy nyilvánosan foglalkoztak a témával.


“Úgy tűnik, hogy az egész csapat, beleértve a producert, az írót, a rendezőt és a színészeket, az életüket tette kockára, hogy azt az üzenetet közvetítsék, hogy a pakisztániak fanatizmusát vissza kell szorítani, nehogy még több ember váljon az istenkáromlás hamis vádjainak áldozatává” - mondta Lazar Allah Rakha keresztény jogvédő.
A Hum TV műsorának utolsó epizódjában egy esküvői tánccsoport előadása során kialakuló konfliktus drámai módon mutatja be, milyen súlyos következményekkel járhat egy istenkáromlás vádja.

A keresztény közösség és emberi jogi szervezetek elismeréssel fogadták a sorozatot, mivel szerintük az hozzájárulhat ahhoz, hogy

szélesebb társadalmi vita induljon a törvények reformjáról és a vallási kisebbségek védelméről.


Bár az istenkáromlás érzékeny és gyakran tabunak számító téma Pakisztánban, a sorozat hatására egyre többen merik feltenni a kérdést: valóban igazságos-e az a rendszer, amely egyeseket pusztán egy vád alapján halálbüntetéssel sújthat? A készítők bíznak abban, hogy sorozatuk hosszú távon is elősegítheti a társadalmi változásokat - számol be a The Christian Post.

Legfrissebb