Ugrás a tartalomra

Olaszország: muszlim fiatalok nyilvános helyeken követnek el nők ellen csoportos erőszakot

A hatóságoktól származó információk szerint öt különböző agresszióról van szó.

Olasz rendőrök rohamfelszerelésben a szilveszteri ünnepségen a milánói Piazza del Duomón 2021. december 31-én. - Kép forrása: Matteo Corner/EPA

A Milánóban szilveszter éjjelén olasz és külföldi nőkkel szemben elkövetett csoportos nemi erőszak miatt indított hatósági vizsgálat szerint a muszlim országokból eredő és a nőket támadó csoport állhat a háttérben – írja a 24.hu

Sara Kelany megerősítette, hogy a milánói ügyészség vizsgálatot indított a tavalyi év utolsó éjszakáján az észak-olaszországi város dómja előtti téren történtek tisztázására. Egy huszonéves belga lány tett feljelentést, aki Belgiumba hazatérve a helyi sajtónak számolt be a Milánóban töltött szilveszteréjszakáról. Elmondása szerint őt és hasonló korú barátnőjét a téren ünneplő tömegben többtucatnyi, leírása szerint észak-afrikai férfi vette körbe. Molesztálták, fogdosták őket. A lány szexuális agresszióról beszélt. Elmondta, hiába rúgtak, kiabáltak,

nem vette őket észre senki,

– mivel a férfiak falat vontak köréjük. Végül egy olasz férfi sietett segítségükre, akinek feleségét hasonló szexuális zaklatás érte. Az olasz hatóságok képviselői Belgiumba utaztak, ahol meghallgatták a fiatal nőt. Megmutatták neki a milánói dómnál lévő téren szilveszterkor a térkamerákkal rögzített felvételeket. Ezzel egy időben egy olasz és több más külföldi nő is feljelentést tett, közöttük dél-amerikai és brit turisták.

A hatóságoktól származó információk szerint öt különböző agresszióról van szó.

Sara Kelany közleményében hangsúlyozta, hogy a vizsgálat a Taharrus Gamea irányába mutat, és az észak-afrikai országokból eredő, muszlim rituálé áll a háttérben. Kifejtette, hogy az Olasz Testvérek évek óta figyelmeztet e jelenség veszélyességére, de a korábbi olasz – baloldali – kormányok nem cselekedtek. Nyilvános helyen, gyakran tömegben történő csoportos szexuális agresszióról van szó, melyet többnyire fiatalabb férfiak követnek el egy vagy több nő ellen. A támadás célja a kiszemelt nő megszégyenítése, megbüntetése elsősorban azért, mivel nyilvános helyen jelenik meg.

A Taharrus Gamea 2011-ben vált ismertté, amikor az arab tavasz időszakában az egyiptomi főváros Tahrir nevű terén több tízezren követeltek reformokat. A főleg férfiak alkotta tömegben több nőt ért erőszak, köztük egy helyszínről tudósító francia újságírónőt is, aki arról számolt be, hogy negyvenöt percen keresztül több férfi megerőszakolta.

A muszlim férfiak gyakorolta csoportos erőszak Európában 2016-ban Kölnben és Frankfurtban jelent meg szilveszter éjszakáján. Tavalyelőtt Milánóban ismétlődött meg, akkor is a Dóm téren, valamint a Peschiera del Gardában zajlott szilveszteri tömegünneplésen.

Tavaly szilveszteréjszaka a milánói Dóm téren másodgenerációs bevándorló fiatalok palesztin és más arab országok zászlóit lengették, "Allahu akbárt" kiáltottak, és a Korán sorait skandálták. Néhányan felmásztak a tér közepén álló szoborra, majd amikor a rendőrök eltávolították őket, az Olasz Köztársaságot és a rendőrséget illették keresetlen kifejezésekkel.

A belga nő beszámolójában elmondta, hogy az őt megtámadó férfiaknál arab országok zászlói voltak. Az utóbbi napokban a hatóságok tizennégy migráns fiatalt azonosítottak azok közül, akik a rendőröket verbálisan támadták. Két tunéziait szilveszteréjszaka őrizetbe vettek, és a belügyminisztérium bejelentése szerint már kiutasították és visszaszállították őket hazájukba. Egyikük tartózkodási engedéllyel élt Olaszországban és büntetett előéletű volt, a másik pedig illegális bevándorló volt.

(24.hu)

Legfrissebb