2025 márciusában Austinban, Texasban ismét összegyűlnek a szakértők és vezetők hogy egy nagyszabású nemzetközi konferencia keretein belül a globális népességcsökkenés problémájára keressenek megoldásokat. Az esemény célja, hogy feltárja a születésszám drámai csökkenésének okait és következményeit, valamint konkrét lépéseket javasoljon a krízis enyhítésére.
Az elmúlt 75 évben a világ termékenységi rátája (TFR) több mint felére esett vissza: 1950-ben még 4,85 volt, mára azonban 2,25-re csökkent. A jelenlegi előrejelzések szerint 2100-ra ez az érték 1,6 alá süllyedhet. India, Japán, Kína és Dél-Korea már most a népességfogyás szakaszába lépett, és a nyugati országok többsége is hasonló helyzetben lenne, ha nem támaszkodnának tömeges bevándorlásra. – írja a LifeSite.
A konferenciát a Natalism.org szervezi, amelynek célja, hogy gyakorlati válaszokat találjon a válság kezelésére. A meghívott előadók között olyan neves szakértők szerepelnek, mint Catherine Pakaluk, Malcolm és Simone Collins, valamint Dr. Pat Fagan. A résztvevők a népességfogyás mélyebb okainak feltárására és a családalapítás előtt álló akadályok felszámolására összpontosítanak.
„A legtöbb országban megszűnne a demográfiai probléma, ha mindenki annyi gyermeket vállalhatna, amennyit szeretne”
– hangsúlyozták a szervezők. A konferencia célja ezért az, hogy megértsék, mi áll az útjában a családalapításnak, és hogyan lehet segíteni az embereket terveik megvalósításában.
A népességfogyás kérdése mára egyre több figyelmet kap, mint Ferenc pápa, Elon Musk, Giorgia Meloni olasz miniszterelnök vagy J.D. Vance, az Egyesült Államok megválasztott alelnöke és más közélet szereplők is kongatják a vészharangot a témával kapcsolatban.
A The Lancet 2021-es mérföldkőnek számító tanulmánya, a „Global fertility in 204 countries and territories” (Globális termékenység 204 országban) átfogó elemzést ad a népességcsökkenés folyamatáról, ám azóta úgy tűnik, hogy a termékenység gyorsabban csökken, mint azt előrejeleztek.
A szervezők bíznak benne, hogy az esemény tovább erősíti a családbarát szemlélet elfogadottságát.
„A kultúránkat gyermekbarátabbá kell tennünk”
– fogalmaztak.
(LifeSite)