A Hit Rádió Világnézet című műsorának legfrissebb adásában Tárik Meszár, az Eurázsia Központ és a Migrációkutató Intézet vezető kutatója, valamint Morvay Péter, a Hetek lapszerkesztője, beszélt Európa jövőjéről és a bevándorlás által okozott társadalmi, kulturális kihívásokról.
Kulturális és vallási összeütközések:
Megemlíti, hogy a radikális eszmék és az antiszemita tüntetések aggodalomra adnak okot, különösen az izrael-ellenes megmozdulások miatt.
"Nagyon sok izrael ellenes tüntetés vette kezdetét október 7-e óta, és ott tényleg elhangzanak a rigmusok, ahol a zsidó államot szídják, horogkereszteket hordoznak körbe."
- részletezte Tárik Meszár.
Politikai és társadalmi következmények:
A műsorban Meszár a nyugat-európai társadalmakban rejlő kihívásokról is beszélt, beleértve a radikális nézetek terjedését és a politikai döntéshozatalra gyakorolt hatást.
"Az ilyen radikális eszmék terjedésének csak úgy lehetne véget venni, ha radikális eszközöket vetnének be."
- fejtette ki.
Európa jövője és a bevándorlás hatása:
Morvay Péter a Strasbourgban tett látogatása során megfigyelte, hogy az európai kulturális örökség fenntartása egyre nehezebbé válik a bevándorlók integrációjának kihívásai miatt.
"Tehát, hogy egy ilyen öröksége rendelkező városban, akik érkeztek Észak-Afrikából, közel-keletről, bevándorlók, túlnyomó többségükben, semmiféle törekvést nem lehetett felfedezni, hogy ők ehhez kapcsolódni szeretnének, számukra bármit is jelentene."
- mondta Morvay Péter.
A radikalizmus és az európai társadalmi feszültségek
Morvay arra figyelmeztet, hogy az európai társadalmaknak fel kell készülniük a radikalizmus növekedésére, amely már jelentős társadalmi feszültségeket okozott, és ami a jövőben további problémákat is előidézhet.
"Van egy meg félemlített társadalom. Kérdés, hogy lesz-e az európaiakban még annyi kurázsi, mint volt az elődökben."
- fejtette ki Morvay Péter.