Közel-Kelet: fegyveres robotkutyákkal kísérletezik az amerikai hadsereg

A Military.com jelentése szerint az amerikai hadsereg egy új "Lone Wolf" (magányos farkas) robotkutyát vetett be, hogy kipróbálja a drónok elleni képességeit a szaúdi királyságban tavaly megnyílt Red Sands Integrált Kísérleti Központban, amely egy közös katonai kutatóintézet.

A robotkutyát a dél-koreai tulajdonú Ghost Robotics gyártotta, amely úttörő szerepet játszik a fegyverekkel felszerelt robotkutyák gyártásában. A hadsereg egyik szóvivője szerint ez a gép csak egy a drónok elleni harcban használt számos eszköz közül.

Az interjú során a hadsereg nem árult el több részletet a robotkutyáról, de már a gondolat is aggasztó, hogy egy mesterséges intelligencia által vezérelt puskával felszerelt robotkutyákat használjanak.

A Military.com szerint az amerikai Védelmi Minisztérium évről évre egyre több robotkutyát használ fel harci alakulatokban, többek között robbanószerek hatástalanítására, határvédelemre, megfigyelésre és hírszerzésre.

A Michigani Egyetem megjegyzi, hogy ezek a robotok gyakran kamerákkal és más érzékelőkkel vannak felszerelve, amelyekkel – az igazi kutyákhoz hasonlóan – jobban látnak és hallanak, mint az emberek. Bár nem világos, hogyan használják a mesterséges intelligenciát a fegyvereknél, úgy tűnik, hogy a technológiát a fegyver torony-szerelvényének irányítására alkalmazzák, hasonlóan más katonai tesztekhez, amelyeknél ilyen robotkutyákat használtak drónok lelövésére.

Bár a Military.com nem említi a közel-keleti konfliktusokat, ismert, hogy Izrael már használja a Ghost Robotics robotkutyáit a Gázai övezetben folytatott közel egyéves hadműveleteiben.

Az amerikai tengerészgyalogság szintén szerződött a Ghost Robotics céggel, hogy MI-alapú robotkutyákat kapjon, és – ahogyan azt a The War Zone korábban idén jelentette – együttműködött a céggel saját fegyverek fejlesztésében, amelyeket ezekre a robotokra szerelnek.

Amikor kommentárt kértek a cégtől, a Ghost Robotics szóvivője azt mondta, hogy "nem kommentálhatják, mit tesz a Védelmi Minisztérium a robot platformjaikkal".

Nem világos, hogy a hadsereg fegyveres robotkutyáit mikor fogják bevetni vagy, hogy egyáltalán bevetik-e. A hadsereg szóvivője szerint most csak a „lehetséges új harci képességeket” szeretnék felfedezni a jövő hadviselése érdekében.

(Futurism)