Ugrás a tartalomra

Izrael: több mint százan imádkoztak Silóban az Amerikai választásokért

Most ők imádkoztak Amerikáért, viszonzásul az amerikai keresztények Izraelért mondott imáira.

Kép forrása: Youtube/Képernyőkép

Körülbelül 150 ortodox zsidó gyűlt össze az ókori Siló városában, ahol 369 éven át nyugodott a Frigyláda, hogy imádkozzanak Amerikáért a 2024-es elnökválasztás előtt, november 5-én.

„Erőért, sikerért és útmutatásért imádkozunk ezekben az időkben. Együtt, reményben összekötve, imádkozunk ebben a nehéz pillanatban”

– mondták az imádkozók.

Jiszrael Ganz, a Szamáriában található Binjámin Regionális Tanács kormányzója a CBN News-nak így nyilatkozott:

„Most egy jó és rossz közötti harc idejét éljük. Olyan kritikus időszakban vagyunk, amikor ellenségeink igyekeznek kiszorítani a zsidókat a szívföldről.”

Ganz, aki az esemény házigazdája is volt, hozzátette:

„Innen imádkozunk azért, hogy Isten világosságot hozzon, hogy mindenki vele dolgozzon, és mindent megtegyen az Amerikai Egyesült Államok, Izrael és az egész Föld érdekében.”

Külön üzenetet is küldött Amerikának:

„Emeljétek fel a fejeteket. Harcolnunk kell az ellenségeinkkel, és hinnünk kell abban, hogy Isten a helyes útra vezet minket.”

– mondta.

„Erősnek kell lennünk együtt, erős Amerikának, erős Izraelnek, és gondolnunk kell a Szentföldre”

– folytatta Ganz.

A Biblia Sámuel könyvében Siló az a hely, ahol Anna sírva könyörgött Istenhez egy gyermekért. Isten megadta neki Sámuelt, aki később Izrael egyik legnagyobb prófétája lett.

Eliana Passentin, a Binjámin Regionális Tanács Nemzetközi Kapcsolatok Irodájának igazgatója kifejtette, hogyan született meg az ötlet.

„Beszélgettünk tengerentúli barátainkkal a Kongresszusban, a Szenátusban és különböző minisztériumokban világszerte. Mondtam nekik, hogy valóban imádkozom, itt állok otthonomban, Eli városában, és letekintve Silóra, imádkozom a sikerükért, Amerika sikeréért. És akkor mondtam nekik: 'Miért ne tartanánk egy imát Amerikáért?'”

Az ötletet megosztotta világszerte keresztény és zsidó barátaival, akiket lenyűgözött az ötlet, különösen a háború idején.

„Azt kérdezték: 'Mi? Félbeszakítjátok mindazt, amit csináltok, amikor a fiaitok háborúban vannak? Megálltok a háború közepén, és értünk imádkoztok?' Azt válaszoltam, 'természetesen.’”
„Nagyon meghatódtak és fellelkesedtek, hogy félretesszük mindennapi életünket, hogy reggeli imánk keretében különleges imát mondjunk az Amerikai Egyesült Államokért”

– mesélte Passentin.

Passentin szerint a keresztények, különösen Amerikában, tisztában vannak Izrael bibliai jelentőségével, és imádkoznak a Szentföldért.

„Most rajtunk a sor, hogy köszönetet mondjunk nektek. Köszönetet mondunk mindenkinek, aki értünk imádkozik szerte a világon. Köszönjük az Egyesült Államoknak, hogy mellettünk állnak. Ez a mi alkalmunk, hogy köszönetet mondjunk, és most mi is imádkozunk értetek.”

Rabbi Menáchem Baabad mintegy 50 diákot hozott magával a Netivot Joszéf nevű fiúiskolából, hogy csatlakozzanak az imához.Rámutatott, hogy ők lesznek a következő generáció, amely megvédi Izraelt.

„Azt akarjuk, hogy jó legyen Amerikának. És szeretnénk megköszönni minden támogatást, amelyet Amerika adott Izrael Államának. Isten segítségével hisszük, hogy az ima hatással van a világra, és jót tesz a világnak, Amerikával együtt”

– fejtette ki Baabad .

Josh Reinstein, az Israel Allies Caucus elnöke szintén eljött Silóba imádkozni, és kifejtette, hogy számárá áldás, hogy Amerikáért imádkozhat.

„Október 7-e óta látjuk, hogy az amerikaiak mintegy 80 százaléka támogatja Izrael nemzetét. Látjuk, hogy naponta több tízmillió, a Bibliában hívő keresztény imádkozik Jeruzsálem békéjéért. Azt mondtuk, 'Tennünk kell valamit Amerikáért.' Ezért döntöttünk úgy, hogy mi is imádkozunk Amerikáért”

– mondta Reinstein a CBN News-nak.

Reinstein elmondta, hogy áldás volt a reggeli imákat elmondani Silóban.

„Nagyon különleges volt itt lenni Silóban Izrael népével, Amerikáért, a békéért és a jólétért imádkozva… Mindannyian hiszünk az ima erejében. Szóval ez nem csak egy kedves gesztus. Ez jelentős dolog. Reméljük, hogy Hasem (Isten) válaszol az imáinkra.”

Az imák után hosszú sófárfújás következett, majd örömteli tánc és éneklés:

„Él az Atyánk, él Izrael népe.”

– énekelték.

(Crosswalk)

Legfrissebb