Az Elliot házaspár válogatás nélkül, vallási hovatartozástól függetlenül mindenkit ellátott, aki a klinikára érkezett, és ezzel kivívták a többségben muszlim helyiek tiszteletét. Az elrablás idején Ken 82 éves volt.
Amikor 2016-ban elrabolták őket, a közösségben élő keresztények és muszlimok egyaránt felháborodtak.
Az iszlamista terroristák fogságában töltött néhány hét után Jocelynt kiszabadították, Ken pedig egy román túsz, Julian Ghergut társaságában maradt.
Ken az ABC News-nak elmondta:
„Amikor találkoztam vele, ő már kilenc hónapja volt fogságban. ’Hogy lehet ezt kibírni kilenc hónapig?’ – kérdeztem magamtól. Végül hét év és négy hónap lett belőle.”
A fogva tartás körülményei nagyon megterhelőek voltak. Ken nem jutott megfelelő tápanyaghoz és orvosi ellátáshoz. A lábai megduzzadtak, és ez állandó fájdalmat okozott neki, amelynek következtében már képtelen volt járni.
A Keswick Konferencián így nyilatkozott:
„Orvosi pályafutásom során csak egy skorbutos esettel találkoztam, és az én voltam”
A fogvatartói ragaszkodtak ahhoz, hogy térjen át az iszlámra, de Ken kitartott keresztény hite mellett.
„Az Úr jó volt hozzám”
– mondta.
„Nem voltam hajlandó megtagadni Őt azzal, hogy áttérek az iszlámra, vagy akár csak úgy tenni, mintha áttérnék.”
Amikor megkérdezték tőle, hogy az egyedül töltött évek – amikor skorpiók csípték meg, és kénytelen volt egy koszos, nappal forró, éjszaka hideg menedékben élni – elbizonytalanították-e Istenben, így válaszolt:
„Nem.Soha. Ő mindig ott volt.”
Ken szabadulásának körülményei nem teljesen világosak, de az ABC News-nak elmondta, hogy egy dologban biztos:
„Az egyetlen oka annak, hogy szabadon engedtek minket, az, hogy néhány száz, ha nem ezer ember imádkozott értünk. És mi hiszünk az ima erejében.”
(Premier)