A Netflix legújabb családoknak szánt animációs karácsonyi filmje egyes jeleneteiben gúnyt űz a betlehemi történetből, amely nagy visszhangot váltott ki.
A „That Christmas” (Az a karácsony) című film Richard Curtis, a „Love Actually” (Igazából szerelem) című 2003-as romantikus vígjáték rendezőjének első karácsonyi filmje amelynek egyik jelenete rendkívül nagy port kavart a nézők körében.
A Netflix rövid ismertetője szerint a film egy „felejthetetlen karácsonyt” mutat be , egy fiktív brit tengerparti városban, ahol „a történelem legnagyobb hóvihara mindenki, köztük a Mikulás terveit is felborítja.”
A történet középpontjában egy gyerekcsapat áll, amelyet egy lázadó tinédzser, Bernadette vezet. A film egy pontján a gyerekek közösen adnak elő egy iskolai karácsonyi darabot, amelyet két diák írt, mert szerintük "a bibliai betlehemi történet túl elavult a modern kultúrához."
Amikor Bernadette bemutatja a műsort, így jellemzi Jézust: „egy menő srác, szakállal és hosszú hajjal, aki értett a famunkához, szóval tulajdonképpen egy hipszter.”
„Ő nem akarta volna, hogy évről évre ugyanazt az unalmas karácsonyi történetet adjuk elő, igaz, szülők?”
– teszi fel a költői kérdést az iskola előadótermében összegyűlt tömeg előtt.
„Ő egy szigorúan vegetáriánus, multikulturális mókás ünnepet akart volna, sok popdalokkal és a klímaváltozásról szóló dolgokkal”.
– mondta.
A színdarab során a pásztorok nem juhokat, hanem zöldségeket terelnek, és a bibliai történetből ismert bölcsek helyét három nő veszi át.
A műsor legvitatottabb része azonban az, amikor a Máriát alakító kislány a „Papa Don’t Preach” (Apa, ne prédikálj) című 1986-os Madonna-slágert énekli, amely arról szól, hogy valaki mérlegeli, megtartsa-e a gyermekét. Az éneklés közben a lány egy arcot ábrázoló dinnyét tart a kezében, amely Jézust akarja jelképezni. Egy ponton egy másik gyerek véletlenül kiüti a dinnyét a lány kezéből, amely a földre zuhanva szétloccsan a közönség sorai között.
Amikor Bernadette a műsor után megkérdezi néhány felnőtt véleményét, egyetértenek abban, hogy nem sikerült túl jól. Egy felnőtt így fogalmaz:
„Nem hiszem, hogy Jézus és a poénok jól megférnek egymással, drágám.”
(CBN)