Elon Musk a múlt héten egy verset tett közzé az X-en, amelyben kifejtette, hogy a "szekuláris hit" kétségbeesést eredményezett, és arra utalt, hogy a "vallás" megőrzi az embereket a szomorúságtól.
„Ateizmus után tátongó űr
Szekuláris vallás a helyére ül
De ez is cserben hagyta az embereket
Jó dolgukban nem vállalnak gyermekeket
Tán mégis a hit az igazi út
Távol tart bánatot, s bút”
– írta Musk, aki nemrégiben „nem különösebben vallásos, kulturális keresztényként” jellemezte magát.
Musk gyakran bírálja a radikális baloldali ideológiákat, például ahogyan ő fogalmazott: „kihaláspártiságot” és a „woke” eszméit, az identitáspolitika, az ezzel járó "sokszínűség, egyenlőség és befogadás" (DEI) politikájával együtt.
Musk felvetését, miszerint ez a „szekuláris vallás” a „gyermektelen hedonizmushoz” kapcsolódik, alátámasztják azok a statisztikák, amelyek azt mutatják, hogy a születési ráta világszerte tovább csökken, amelynek hátterében többnyire a gyermektelenség áll. Bár ennek egy kisebb része a meddőségnek köszönhető, sok fiatal felnőtt dönt ma úgy, hogy nem vállal gyermeket. Néhányan közülük az interneten mutogatják fényűző életüket az úgynevezett "Double Income No Kids" (DINKS) – azaz dupla jövedelem, gyermek nélkül – "előnyeiről".
A Daily Wire műsorvezetője, Matt Walsh kiemelte, hogy ezek a "DINK" videók gyakran azzal kérkednek, hogy milyen dolgokat tudnak vásárolni.
„Még a saját vallomásuk alapján is egyértelmű, hogy amikor az emberek a gyermektelenséget választják, az életük elkerülhetetlenül a tiszta öncélú, hamisítatlan, tehermentes fogyasztás körül forog”
– jegyezte meg Walsh.
Ahogy Musk célzott rá, az ilyen gyermektelenséget nagyobb valószínűséggel választják a világi/nem vallásos párok. Érdekes módon a Családkutató Intézet szerint „a termékenység sokkal inkább csökkent a nem vallásos amerikaiak körében, mint a hívők körében”.
A hívő életmód és a boldogság között is egyértelmű kapcsolat van. A Pew Research Center megállapította, hogy az aktívan vallásos emberek következetesen boldogabbak a „nem vallásosak”.
Az Egyesült Államokban például az aktívan vallásosak 36 százaléka „nagyon boldognak” mondja magát, szemben a nem vallásosak 25 százalékával.
(LifeSite)