A Church Action on Poverty (CAP) által készített tanulmány Greater Manchesterben 10 év alatt vizsgálta a templombezárások arányát.
A jótékonysági szervezet kutatói az anglikán, római katolikus, metodista, baptista és egyesült református templomok bezárását térképezték fel a város területén a nélkülözési mutatók alapján.
"Jelentősen több" templomot zártak be az alacsony jövedelmű területeken, csak az Egyesült Református Egyház zárt be több templomot a jómódú területeken.
A bezárások okaként többek között a csökkenő látogatottságot, a fenntartási költségeket és a lelkészhiányt említették. A CAP szerint azonban ezek az okok "nem magyarázzák a területek közötti egyenlőtlenséget".
Az eredmények alapján a jótékonysági szervezet felszólította a felekezeteket a prioritások "radikális felülvizsgálatára".
"Az templomok virágzó központok a közösségek szívében - nyitottak és befogadóak minden hívő és mindenki más számára"
-mondta Niall Cooper, a Church Action on Poverty igazgatója.
"A legjobb templomok helyi együttműködések, közös terek és erőforrások, valamint valódi közösség révén kapcsolódnak a helyi területhez és támogatják azt"
-emelte ki.
"Ez az új kutatás azt mutatja, hogy az alacsony jövedelmű közösségeket aránytalanul nagy mértékben érintik az templombezárások, és ez a keresztényekre és egész városrészekre is kihat - de ha az egyházak vezetői a visszavonulás helyett újra befektetnek, akkor az templomok egész közösségeket segíthetnek a gyarapodásban és a jobb jövő építésében"
- tette hozzá.