Döbbenet: Istenre hivatkozva javasolt eutanáziát egy kanadai orvos
Az eset a pro-life Delta Hospice Society (DHS) egyik ügyfelével történt, akit 4. stádiumú rákkal kezeltek kórházban. A történet részleteiről Angelina Ireland, a DHS elnöke számolt be a LifeSite-nak.
„Amikor az orvos meglátogatott, mindig reggel jött, hogy megnézze, hogy vagyok. Egyik nap úgy döntött, hogy felajánlja nekem az eutanáziát”
– mesélte a nő, akinek nevét magánéleti okokból nem tették közzé.
„Gyorsan nemet mondtam, és megmutattam neki a könyvjelzőmet, amin az állt: ‘Istennel minden lehetséges.’
Az orvos ugyan egyetértett a beteggel, de hozzátette:
'Isten eszközöket használ, hogy segítsen rajtunk, és az eutanázia segítséget nyújt azoknak, akik nagy fájdalomban szenvednek.'
A nő elmondta, mennyire szomorú volt, hogy az orvos nem „reményt nyújtott neki,” hanem az ő szavaival élve: „inkább el akarta őt tüntetni.”
„Az orvos nem értette meg, hogy Istennek milyen nagy terve van a gyermekeivel, hogy az élet, bármi is történjen, szent és értékes, hogy Isten Jézuson keresztül mindennap reményt ad a szívünkbe, hogy kitartsunk”
– mondta.
„És ha Isten még egy csodáért tovább akarja tartani az életem, akkor megéri”
– tette hozzá.
Ireland azt mondta elmondta, hogy az ilyen esetek egyre gyakoriak mostanában Kanadában.
A kanadai eutanázia program, a "MAiD (orvosi segítségnyújtás a halálhoz) program keretében a szövetségi kormány támogatásával működő eutanáziaszolgáltató szervezet, a Kanadai MAiD Értékelők és Ellátók Szövetsége (CAMAP) állítólag olyan kiadványokkal látja el az egészségügyi szakembereket, amelyekben különböző tanácsokat kapnak arra vonatkozóan, hogyan ajánlják fel az eutanázia lehetőségét a pácienseiknek.
Ireland szerint ezen kiadványok némelyikében tanítják az orvosokat, hogyan kerülhetik el, hogy "öngyilkosságra való rábeszélés" miatt büntethetővé váljanak.
„Gyakorlatilag arra tanítja az egészségügyi szakembereket, hogyan kerülhetik meg a Kanadai Büntető Törvénykönyv 241-es szakaszát, amely az öngyilkosságra való rábeszélés bűncselekménye”
– fejtette ki.
A DHS ennek ellensúlyozására létrehozott egy „Ne eutanizálj” elnevezésű programot és egy Nemzeti Nyilvántartást, amelyhez az egészségügyi rendszerben „őrangyalokként” szolgáló pácienseket keresnek, akik segíthetnek megvédeni a kiszolgáltatott embereket az eutanáziára való ösztönzéstől.
A MAiD program keretében 2016 óta Kanadában halálos injekcióval elhunyt kanadaiak száma megközelíti a 65 ezret, ebből csak 2023-ban mintegy 16 ezer ember halt meg. Sokan attól tartanak, hogy mivel a hivatalos statisztikákat manipulálják, ez a szám még magasabb lehet.
(LifeSite)