2024. október 27-én, a reformáció vasárnapján mintegy 2,1 millió keresztény gyűlt össze egy közös istentiszteleten, hogy kiálljanak a bibliai értékrend, és a vallásszabadság mellett, és felemeljék hangjukat az az LMBTQ-ideológiával szemben.
A szervezők szerint a rossz időjárás ellenére körülbelül 1,1 millióan vettek részt személyesen, további 1 millióan pedig online követték az eseményt (a rendőrségi becslés szerint az élő részvétel ennél alacsonyabb volt). Az istentisztelet célja a hagyományos házasság és család támogatása, valamint az országért való imádkozás volt.
Az esemény kiváltó oka egy diszkriminációellenes törvényjavaslat volt, amelytől a koreai keresztény vezetők tartanak, hogy megnyitja az utat a melegek házassága előtt, és végül olyan transznemű ideológiát hoz be az országba, amely ártalmas lehet a családokra, valamint korlátozhatja az egyházak szabadságát hitük megélésében.
A szöuli városház téren tartott istentiszteleten a Sarang gyülekezet vezető lelkésze, Oh Jung-Hyun így szólt a hívekhez:
„Remélem, hogy a mai szellemben és igazságban bemutatott istentisztelet révén a családok és az egyházak új életre kelnek, és a koreai egyház és a világ egyháza is megújulást tapasztal.”
Három prédikáció is elhangzott, amelyek hangsúlyozták, hogy az egyháznak nem szabad csendben maradnia, hogy megvédhesse a családokat és a gyermekeket.
Az eseményen brit és német előadók is felszólaltak, arra buzdítva a koreai keresztényeket, hogy ne kövessék azokat az utakat, amelyeket saját országaikban láttak, hanem inkább legyenek a világ számára a fény forrásai.
Andrea Williams, a brit Wilberforce Akadémia jogásza így szólt:
„Ki gondolta volna, hogy Nagy-Britannia elfelejti Istent? De megtörtént. Jézus Krisztust eltávolították a közéletből… az utcai prédikátorokat börtönbe zárják, és azokat is megbüntetik, akik Bibliát osztanak vagy munkahelyükön imádkoznak.”
Az rendezvényen résztvevő egyházak közös nyilatkozatot adtak ki „a Koreai Köztársaság megújításáért.” A nyilatkozat kiemeli az értékrendi válságot, és bűnbánatot fejez ki az egyházak eddigi mulasztásaiért. A nyilatkozat többek között megerősíti a család védelmét, valamint mindenki jogát a vallásszabadsághoz, a szólásszabadsághoz, és az egyház társadalmi szerepének hangsúlyozásához. Végül felhívja a kormányt, az Alkotmánybíróságot, a Nemzetgyűlést és az Oktatási Minisztériumot, hogy tartózkodjanak az olyan törvények elfogadásától, amelyek támogatják az azonos neműek házasságát, vagy elősegítik a homoszexualitást és a gender ideológiát az iskolai tankönyvekben.
Az esemény előkészítése során a szervezőbizottság elnöke, Hyun-bo So lelkész, a busani Segero gyülekezet vezetője kifejtette, mi motiválta őket az egyházak mozgósítására.
„Nem gyűlöljük a homoszexuálisokat… De ha ezek a törvények Koreában elfogadásra kerülnek, a keresztény egyház nem tud kiállni hitéért.”
Példaként Kanada és más országok példáját említette, ahol kiskorúak nemváltó hormonkezelést kapnak attól függetlenül, hogy beleegyeznek-e vagy sem.
(CP)