Ugrás a tartalomra

"Akik az Úrban bíznak, megújul erejük" - a Bibliából idézett Amerika legfiatalabb olimpikonja

A női tornászcsapat tagjaival együtt nyert aranyérmet a párizsi olimpián.

Hezly Rivera - Kép forrása: NBCDFW4

Mindössze 16 évesen, Amerika olimpiai történelmének egyik legfiatalabb sportolója aranyérmet nyert, majd Ézsaiás próféta könyvéből idézve adott hálát Istennek a győzelemért.

A 16 éves Hezly Rivera és csapattársai, az amerikai női tornászcsapat tagjai, aranyérmet nyertek a párizsi olimpián 2024 júliusában a női összetett csapatversenyben. Rivera-ra azonban nem csupán fiatal kora miatt figyeltek fel, hanem azért, mert nyíltan vállalja keresztény hitét a nagy nyilvánosság előtt.

View this post on Instagram

A post shared by Hezly Rivera (@hezrivera)

A verseny után Rivera egy poszttal fejezte ki hálájá Istennek a győzelemért.

"Olimpiai aranyérmes. Nem is lehetnék hálásabb, szuper büszke vagyok erre a csapatra"

- írta Rivera az Instagramon kedden, miután a csapat megszerezte az aranyat, az Ézsaiás 40:31-et idézve:

"De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk; futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el."

Az amerikai női tornászcsapat kedden nyerte meg az olimpiai aranyérmet, amely az ország a 3000. érme az olimpiai történelem során.

Rivera, aki történelmet írt azzal, hogy ő lett a legfiatalabb sportoló az Egyesült Államok olimpiai csapatában, 1992-es óta, és nem rejti véka alá, hogy keresztény hite hogyan segíti őt napról napra a tornaszőnyegen.

A selejtezők során Rivera 13,900 pontot szerzett a felemás korláton és 12,633 pontot a gerendán, ezzel a 26. helyen végzett. Azonban az eredménye nem volt elegendő ahhoz, hogy egyéni versenyszámokban kvalifikáljon kedden.

A New Jersey-i születésű tornász annak ellenére nyerte meg az aranyérmet, hogy nem vett részt a döntő padlógyakorlatban.

Rivera családtagjai az NBC 5 riportereivel beszélgettek, hogy megosszák érzéseiket lányuk olimpiai szereplésével kapcsolatban.

Rivera édesanyja, Heidy Ruiz elmondta, hogy azt mondta a lányának, hogy imádkozzon, mielőtt a szőnyegre lép, hogy bemutassa a gyakorlatot.

"Azt mondtuk neki, hogy imádkozzon, legyen magabiztos, és ez így is történt"