Ugrás a tartalomra

A "Fekete Párduc" színésznője Istent dicsőíti a mozivásznon keresztül

Új keresztény produkciós cégét alapított a Fekete Párduc hősnője.

A Marvel sztárszínésznője, Letitia Wright egy friss interjújában elmondta, hogy új produkciós cégének célja, hogy komoly tartalommal bíró filmeket és filmes szempontból is kiváló produkciókat készítsen, biztosítva, hogy "Isten dicsőséget szerezzen általa". Wright, aki leginkább a Fekete Párduc és a Fekete Párduc 2 filmes szerepeiről ismert, 2020-ban indította el a 3.16 Productions nevű produkciós cégét, és már több film elkészítésében is közreműködött, köztük az Angel Studios új filmjében, a Sound of Hope: The Story of Possum Trot-ban -számolt be a crosswalk.com.

A film inspiráló igaz történetet mesél el egy lelkészről és családjáról, akik két gyermeket fogadtak örökbe nevelőintézetből, és ezzel örökbefogadási mozgalmat indítottak el kis közösségükben, a texasi Possum Trotban,

ahol 22 család fogott össze, hogy összesen 77 hátrányos helyzetű gyermeket fogadjanak örökbe.

"Érdekelt a történet, és az a sok áldozat, amit a családok hoztak a gyerekekért" - mondta Wright a The Relevant Podcastnak. 

Wright szerint a filmek túl gyakran alulmaradnak akár a kiválóság, akár a hatás tekintetében. A Sound of Hope szerinte mindkét kategóriában magasra teszi a lécet. 

Isten útmutatását követi saját filmjeinél.

"Amíg van benne érdemi tartalom és filmes kiválóság... Isten egyszerűen csak vezet engem, hogy hogyan kell csinálni" - mondta Wright.

Bár a Sound of Hope nem a hagyományos értelemben vett keresztény film, tele van hitbeli tartalommal. A film a mozilátogatók körében A+ CinemaScore pontszámot kapott, a Rotten Tomatoes-on pedig "friss" minősítést, amelyben a kritikusok 79 %-ának tetszett a film. 

Wright elismerte, hogy egyébként nem jellemző rá, hogy élvezné a keresztény filmeket. 

"Soha nem találtam igazán jónak azokat a filmeket, amelyeket túlnyomórészt szuper keresztény jellegűek voltak"

- mondta.

"Rosszul sikerültek. És ez egyfajta szégyen, mert mindannyiunkban ott van a Szent Szellem. És akkor az ember azt kérdezi: 'Miért lett ilyen ez a film?".

De Wright, keresztényként azt reméli, hogy segít megváltoztatni a hitre összpontosító filmek megítélését. A jól kivitelezett hitéleti tartalom példájaként a The Chosen című alkotást említette.

Szerinte a tendencia kezd átfordulni, a filmkészítők "tényleg a Szent Szellemre támaszkodnak, és igazán jól kivitelezik". 

"A The Chosen-t abszolút tökéletesre csinálták, és hatalmas rajongótábora van"

- mondta.

"Úgy érzem, hogy a hitre összpontosító filmkészítők körében ez történik" - mondta a The Relevant Podcastnak - " egyszerűen csak jelentőségteljes tartalmak készülnek, minőségi kivitelezéssel. És Isten megdicsőül általa. Mert őszintén szólva, ha valamilyen szemetet készítenek, azt senki sem akarja látni. ...De ha valaki azt mondja, hogy ez gyönyörű, és ráadásul keresztény, akkor azt máris meg akarom nézni"- írta meg a crosswalk.com.

Legfrissebb