Ugrás a tartalomra

300 nemzetközi vezető kötelezte el magát a szabadság, a család és az élet védelmére

Közös elköteleződést fogalmaztak meg Madridban a szabadság, a család és az élet védelmében

A madridi kötelezettségvállalás célja, hogy a keresztény elvek és egyetemes értékek védelmében tett globális erőfeszítések összehangolásának kulcsfontosságú eszközévé váljon. - Kép forrása: CP/Political Network for Values

A madridi szenátus adott otthont a Politikai Értékek Hálózata (PNfV) által szervezett VI. Transzatlanti Csúcstalálkozónak, ahol 45 ország 300 politikai és civil vezetője fogalmazta meg a következő évtizedre szóló globális cselekvési programját a szabadság, a család és az élet kultúrájának védelmében. A „Madridi Elköteleződés” névre keresztelt kezdeményezés célja a keresztény alapelvek és az univerzális értékek összehangolt nemzetközi védelme.

„Ez a csúcstalálkozó nem csupán egy tanácskozás, hanem cselekvésre szóló felhívás”

– mondta Stephen Bartulica horvát európai parlamenti képviselő, a PNfV frissen kinevezett elnöke.

„Nem elég beszédeket tartani; globális és egyre koordináltabb módon kell fellépnünk annak érdekében, hogy minden emberi lény méltóságát tiszteletben tartsuk az élet minden szakaszában.”

A Madridi Elköteleződés főbb javaslatai:

  • Az emberi méltóság és az élet védelme a fogantatástól a természetes halálig, valamint a meggyőződések békés kifejezésének szabadsága.
  • Olyan törvények és politikák támogatása, amelyek erősítik a családok létrejöttét és stabilitását.
  • Az élet és a család értékeit ünneplő kultúra népszerűsítése.
  • A genfi konszenzusos nyilatkozat elfogadásának ösztönzése, amely a nők egészségét támogatja, miközben tiszteletben tartja az életet.
  • Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának eredeti értelmezésének megerősítése, hogy az élet és a szabadság globális szövetségének alapjává váljon.

A dokumentumot többek között Argentína, Brazília, Mexikó, Magyarország, Uganda és Sierra Leone delegációi támogatták.

Nahuel Sotelo, Argentína vallásügyi titkára kiemelte a nemzetközi szervezetekben való aktív részvétel fontosságát:

„Az ENSZ-ben számtalan olyan határozat születik, amely a genderről, az abortuszról és a patriarchátusról szól, de nem érinti a családot. Nyomást kell gyakorolnunk kormányainkra, hogy figyeljenek arra, mire szavaznak.”

Bartulica hangsúlyozta:

„Harcolnunk kell a politika területén, de a választások megnyerése önmagában nem elég. A kultúra fogja végső soron meghatározni nemzeteink sorsát.”

A csúcstalálkozó megvalósítását többek között a Heritage Foundation és a Family Watch International támogatta.

(CP)

Legfrissebb