Ugrás a tartalomra
ISISHamászGázaIDFfelkavarórabszolgaságHírek

(18+)" Fiatal voltam és rettegtem" - egy ISIS rabszolga szabadulásának döbbenetes története

Figyelem, felkavaró tartalom!

Fawzia Amin Sido, amint az IDF és az amerikai nagykövetség több hónapig tartó közös erőfeszítéseként újra találkozik családjával az észak-iraki Szindzsár területén.

Fawzia Amin Sido, egy fiatal jazidi nő, akit 2014-ben, gyermekként rabolt el az ISIS, majd Gázában kötött ki, és borzalmas dolgokon kellett keresztülmennie. Az izraeli erők mentették meg, és most újra egyesülhetett családjával.

A brit The Sun című lapnak adott interjújában Sido elmesélte az egy évtizeddel ezelőtti hátborzongató eseményeket, amikor más jazidi nőkkel és lányokkal együtt erőszakkal Tal Afarba hurcolták. Ott négy gyötrelmes napon át nem kaptak enni, míg fogvatartóik végül Északnyugat-Irakba érve enni adtak neki.

„Rizst és húst adtak nekünk enni. Annyira éhesek voltunk, hogy azonnal megettünk mindent, ami az asztalon volt”

– emlékezett vissza Sido.

„Tudtuk, hogy valami nincs rendben, mert az íze furcsa volt, de éheztünk

–számolt be.

"Miután befejeztük, mindannyiunknak fájt a hasa és rosszul éreztük magunkat. Aztán elmondták nekünk, hogy a hús, amit ettünk, csecsemőkből származik”. 

Beszámolt arról is, hogy az egyik nő szívrohamot kapott és azonnal meghalt.

"Mutattak nekünk képeket csecsemőkről, akiknek a feje le volt fejezve, és azt mondták: 'Ezek azok a gyerekek, akiket megettek'. Nagyon nehéz volt, de ez nem a mi hibánk. Ránk kényszerítették

– mondta. Sido dermesztő leírásában hozzátette, hogy a csecsemők édesanyjai sírtak és sikoltoztak abban a pillanatban, mert megértették, miért választották el őket a gyermekeiktől.

„Az egyikük még a fiát is felismerte a képeken, amelyeket mutattak neki”. 

2015 elején Fawziát al-Rakkába szállították, ahol kilenc hónapig tartották fogva a föld alatt, megalázó körülmények között, nagyjából 200 másik nővel együtt.

„Végig sötétben voltunk, nem láttunk napfényt”

– mondta.

„Nem csináltunk semmit, nem mehettünk ki a szabadba. Koszos vizet ittunk, néhány lány meghalt. Nagyon nehéz időszak volt.” 

Elmondása szerint időnként férfiak léptek be a fogdájukba, „kiválasztottak egy-egy lányt, aki megtetszett nekik, és magukkal vitték”.

Fawziát magát ötször adták el az ISIS harcosai a Szíriában töltött évei alatt.

Az ötödik férfi, aki megvásárolta őt, egy nála tíz évvel idősebb palesztin ISIS-harcos volt. Drogokkal kényszerítette nemi erőszakra, amikor Fawzia mindössze 14 éves volt, a férfi pedig 24.

„Féltem, és nem akartam, hogy bármit is tegyen. Amikor észrevette, hogy bujkálok, drogot adott nekem, és elaltatott, majd megerőszakolt.” A férfi 15 éves koráig bántalmazta a lányt, aki egy fiút és egy lányt szült neki

– mondta.

2018-ra, amikor az Iszlám Államot kiszorították Szíriából, elvesztette a kapcsolatot fogvatartójával.

Ezt követően a hírhedt Al-Hol táborba került, ahol ISIS-harcosok és családjaik éltek, köztük nyugati muszlimok, akik csatlakoztak hozzájuk.

„Mindig azt tettem, amit mondtak, mert fiatal voltam és féltem”

– mondta.

Nyolc hónappal később megtudta, hogy palesztin fogvatartóját a szíriai Idlíbben tartják fogva. Mivel féltette gyermekei jövőjét, Gázába utazott, hogy a férfi családjával éljen. Törökországon és Egyiptomon keresztül hamis útlevéllel vitték oda, végül 2020-ban érkezett meg. Útközben áthaladt egy földalatti alagúton Idlibben, ahol néhányan meghaltak az oxigénhiány miatt, majd 31 órát gyalogolt a következő állomásig Törökországban.

Fawzia remélte, hogy férje gázai családja tisztelni fogja őt, mint gyermekei anyját, de ez nem így történt. Rendszeresen megverték, és a Hamász uralma alatt gyakorlatilag bebörtönözték otthonában. Közben értesült arról, hogy férjét megölték.

„Gázában soha nem tehettem azt, amit akartam. Ha szabad lettem volna, már sokkal hamarabb elmentem volna. Nem tudtam elmenni, folyamatosan az ellenőrzésük alatt álltam. Egyszer a Hamász tagjai fegyvert fogtak a fejemhez, amikor kimentem egy barátommal. Azt mondták, hogy nem tehetem meg”. 

Azt mondta, hogy a valóságban a Hamász úgy bánt vele, mint egy rabszolgával. Az október 7-i mészárlás után egy kórházba küldték rabszolgaként dolgozni, mondván, hogy „minden kórház a Hamász bázisául szolgált. Mindenki fel volt fegyverezve. Mindenhol fegyverek voltak”.

Csak idén október 1-jén engedték ki végül Gázából, miután hónapokig tartó diplomáciai erőfeszítések után az Egyesült Államok, Irak és Izrael között, az életét kockáztatva, végre szabadon engedték. 

Szabadulása után a Hamász azt állította, hogy önként élt Gázában, és csak a háború miatt akart elmenni.

„Ez nyílt hazugság”

– mondta.

„Soha nem voltam ott szabad. Kénytelen voltam otthon maradni.Amikor Izraelben voltam, és tudtam, hogy nincs többé Hamász, nagyon boldog voltam. Újra fellélegezhettem."
"Nincs különbség a Hamász és az ISIS között. Nem hittem, hogy megmenekülök, amíg ez ténylegesen meg nem történt." 

Fawzia nem szívesen beszél a most öt és hat éves gyermekeiről, akiket több hónapja nem látott. Ügyvédje megemlítette:

„Nem sokat beszélünk a gyermekeiről; őket már jóval azelőtt elvették tőle, hogy elhagyta volna Gázát...Nem volt lehetősége arra, hogy újraegyesüljön velük....Amit leírt, az csak 15-20 százaléka mindannak, amit átélt. Sokkal több időre van szüksége.” 

Az IDF két hete az amerikai nagykövetség bevonásával végrehajtott több hónapig tartó közös akcióban szabadította ki a gázai fogságból Sido-t, aki ezt követően visszakerült családjához az észak-iraki Szindzsár területére.

(Ynet)

Legfrissebb